05327364879

Su kaçağı tesisat sorunlarının en büyüğüdür çünkü yeri belli değil ise içinden çıkılmayan bir hal alırdı ama artık su kaçağı problemlerinde arayacağınız İstanbul geneli servis veren bir firmanız var. Tesisat Çözüm Merkezi su kaçaklarını en gelişmiş cihaz sistemi ile bulmaktadır.

Evinizde su kaçağı olup olmadığını anlamak istiyorsanız bunun sahip olduğu birkaç belirtiye bakarak kolayca anlamanız mümkündür. Öncelikle dikkat etmeniz gereken ilk şey su faturanızın yüksek gelip gelmemesidir. Eğer ki komşularınıza ya da eskiye göre fazla bir ücret ödüyorsanız su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Daha sonra duvarlarınızda nem ya da küflenme meydana geliyor mu buna bakmanız gerekmektedir. Zira duvarlar içerisinden geçen su tesisatının borularından bir sızıntı oluşuyorsa bu duvarınızda nemlenmeye veya küflenmeye sebebiyet verebilir. Ayrıca alt komşunuzun evinde bir su sızıntısı bulunuyor ise sorunun kaynağı sizin su tesisatınızdan geliyor olabilir. Çünkü sızıntı sizin evinize değil kimi zaman da komşunuzun evine doğru olabilir. Su kaçağının belirtilerinden bir tanesi de evinizde bulunan kötü kokulardır. Siz de evinizde kötü kokular hissediyor ancak bunun neden olduğunu bir türlü anlayamıyorsanız yine aynı şekilde sızıntı olma ihtimali vardır. Çünkü sızıntılar küflenmeye ve birikmeye başladıkça kötü kokular yaymaya başlayacaktır.  Tüm bunların yanı sıra kombinin su eksiltmesi de sızıntının belirtisi olabilmektedir.
 
Ancak su kaçağını anlamanın çok kesin bir yolu vardır. Bunu anlamak için evinizin içerisindeki tüm muslukları kapatın ve daha sonra su sayacınızın hala faaliyette olup olmadığını izleyin. Buna rağmen hala dönmeye devam ediyorsa bir kaçak olduğu manasına gelebilir. Bu yöntemi mutlaka düzenli olarak denemeli ve sonuçları takip etmelisiniz.
 

Yapının içerisinde su kaçağı olup olmadığını bu şekilde anladıktan sonra eğer ki varsa hiç ertelemeden bir sıhhi tesisatçıyı aramanız gerekmektedir. Aksi takdirde eşyalarınız evinizin duvarları zarar görebilir. Bu da tabii ki ilerledikçe sorunun çözüme kavuşturulmasını daha zor bir hale getirecektir. Ancak başlangıçta bir müdahale yapılırsa büyük oranda bu konudaki riskten kurtulmuş olacaksınız.Sızıntının tespiti ise artık günümüzde çok kolaydır. Son derecede gelişmiş bir cihaz sayesinde evin hiçbir yerine zarar vermeden çok kısa bir zaman içerisinde sorunun nereden kaynaklandığını su tesisatçısı bulabilir. Daha sonra da size işin sonunda ödemeniz gereken ücreti söyler ki bu da işin sonunda sürpriz bir fiyatla karşılaşmanıza engel olacaktır. 


Su Kaçağı Bulma Cihazları


Temiz su tesisatı kaçakları test pompaları akustik dinleme cihaz sistemleri sayesinde bulunmaktadır. Pis su gideri kaçakları ise kamera sistemi ile bulunmaktadır. Sıcak su tesisatı kaçakları ise termal kamera sistemi sayesinde noktasal bulunmaktadır.

Gereken tüm cihaz sistemlerine sahip ve garantili su kaçağı tespiti yapan bir firmayız. Yapılan tespit ve onarımlar garantimiz altındadır.İstanbul geneli su kaçağı servisi veren firmamızı arayabilirsiniz.
Web Tasarım: Sitenhazir